Zaproszenie do nadsyłania artykułów do 13. numeru „e-Politikonu” pt. „Innowacje w polityce” (do 31.01.2015)

okładka 13. "e-Politikonu"Redakcja Kwartalnika Naukowego OAP UW „e-Politikon” serdecznie zaprasza do nadsyłania artykułów naukowych do kolejnego tematycznego wydania, które zostanie poświęcone tematyce innowacji w polityce, „inteligentnej glokalizacji” – systemom innowacji regionalnych.
Wiedza i innowacje stały się kluczowym elementem panowania, koordynacji i kontroli nie tylko globalnej ekonomii, ale i polityki. Komponentami globalnych sieci i technologii komunikacyjnych są inteligencja, transfer technologii oraz innowacje – wytwarzające specyficzne partnerstwo pomiędzy kreatywnością i możliwościami. W kategoriach politologicznych zjawisko innowacji jest dobrze znane, często przyjmuje ono formę zmiany społecznej, czasem rewolucji a niekiedy zmiany technologicznej wymuszającej ewoluowanie systemów politycznych. Z kolei systemy innowacji regionalnej stają się sposobem na radzenie sobie przez lokalne/regionalne społeczności z globalizacją, informatyzacją, gospodarką opartą na wiedzy i outsourcingu.

W tym kontekście zapraszamy do nadsyłania artykułów o regionalnych innowacjach politycznych, społecznych lub ekonomicznych, w których autorzy podejmą się przede wszystkim próby odpowiedzi na następujące pytania:

  • czym jest innowacja polityczna w ujęciu lokalnym?
  • jakie jest znaczenie otoczenia dla zrozumienia procesu innowacji regionalnej?
  • jaki jest wpływ globalizacji na proces innowacji politycznych?
  • jaki jest wpływ UE na rozwój innowacyjności regionalnej?
  • jakie jest miejsce i możliwości Polski w kontekście procesów innowacji?
  • przykłady terytorialnych systemy innowacji społecznych i politycznych?
  • czy możliwe są innowacje w zarządzaniu publicznym?

Redaktorzy naukowi numeru: prof. Agnieszka Rothert, dr Olgierd Annusewicz

Ostateczny termin nadsyłania tekstów na adres epolitikon@oapuw.pl upływa 31 stycznia 2015 r.

Wskazówki edytorskie dla Autorów znajdą Państwo tutaj.

Kwartalnik Naukowy OAP UW „e-Politikon” jest elektronicznym czasopismem naukowym i z liczbą 5 punktów znajduje się na liście czasopism punktowanych MNiSW (grudzień 2013 r.). Każdy numer kwartalnika w dniu publikacji dociera do około trzech tysięcy pracowników naukowych i doktorantów ze wszystkich politologicznych ośrodków akademickich w Polsce a także do polityków, urzędników, dziennikarzy, organizacji pozarządowych oraz studentów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.