Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Quo vadis Unio? a racja stanu Polski” (16.12.2020)

W imieniu Katedry Prawa i Instytucji UE Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego uprzejmie zapraszamy na Ogólnopolską Konferencję Naukową Quo vadis Unio a racja stanu Polski, która odbędzie się 16 grudnia 2020 r. w godz. od 9:30 do 15:30.

Wydarzenie ma stanowić podsumowanie wysiłków badań prowadzonych w ramach projektu Quo vadis Unio a racja stanu Polski realizowanego w programie DIALOG, finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. W Konferencji wezmą udział obok uczestników projektu, politycy zajmujący się problematyką europejską, a także europeiści, prawnicy, politolodzy, kulturoznawcy, których przedmiotem badań jest integracja europejska i racja stanu Polski w kontekście członkostwa państwa w Unii Europejskiej. Ponadto uczestnikami Konferencji będą studenci europeistyki, nauk politycznych, stosunków międzynarodowych oraz bezpieczeństwa z Uniwersytetu Warszawskiego i Wojskowej Akademii Technicznej.

Przedmiotem wydarzenia jest problematyka rozmieszczona w trzech panelach:
I Panel (w godz. 9:45-11:15) Problemy w stosunkach Polski z Unią Europejską,
II Panel (w godz. 11:30-13:00) Koncepcje przyszłości Unii Europejskiej,
III Panel (w godz. 13:30-15:30) Rozwój Unii Europejskiej z perspektywy Polskiej Racji Stanu.

Przewiduje się krótkie, 10 min. wystąpienia panelistów, dyskusję między nimi (ok. 20 min.) oraz dyskusję pozostałych uczestników z panelistami.

Zachęcamy do zgłaszania swojej obecności, przesyłając e-mail na adres: pawel.stawarz@uw.edu.pl

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat pod warunkiem wcześniejszego zarejestrowania się.

Link do spotkania online na platformie Google meet: 
https://meet.google.com/fph-ismx-fke

Program Konferencji

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.